Zdjęcie banerowe

Wycieczki

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Wycieczki WYCIECZKI I TRANSFER Z LOTNISK

Nasz zespół doradzi i zarezerwuje wycieczki do najciekawszych miejsc w Krakowie i Małopolsce (m.in. Oświęcim, Wieliczka, Zakopane), a także zapewni transfer z okolicznych lotnisk. A poniżej krótki przewodnik po Królewskim Mieście.

MINI PRZEWODNIK PO KRAKOWIE

Zwiedzanie

Kraków - miasto Królów Polskich o ponad tysiącletniej historii.

Na każdym kroku spotkasz tu zabytki i historyczne miejsca takie jak: Zamek Królewski na Walwelu, Rynek Główny z Sukiennicami i podziemnym muzeum, Kościół Mariacki czy Fabrykę Oscara Schindlera w Podgórzu.

Kultura i wydarzenia

Kraków, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, to Europejska Stolica Kultury roku 2000. 

Poza 14 teatrami, operą, filharmonią i muzeami sztuki współczesnej (takimi jak MOCAK oraz Manggha) Kraków jest organizatorem międzynarodowych festiwali: Filmowy Festiwal Off Camera, Krakowski Festiwal Filmowy, Live Music Festival, Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Kultury Żydowskiej, Sacrum Profanum, Noc Teatrów i Muzeów, Misteria Paschalia czy Festiwal Joseph'a Conrad'a.

Nocne życie

Kraków nigdy nie śpi. Dziesiątki pubów, klubów i restauracji w otoczeniu zabytków na Starym Mieście i Kazimierzu, tworzą magiczną atmosferę życia nocnego w Krakowie. 

Popularne PRL-owskie puby, artystyczne kawiarnie i eksluzywne kluby - każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Miasto Jana Pawła II 

To w Krakowie znajduje się seminarium, w którym studiował Karol Wojtyła, Pałac na Franciszkańskiej, w którym rezydował jako biskup i Błonia Krakowskie, gdzie gromadził miliony ludzi jako Ojciec Święty. 

W Łagiewnikach, gdzie znajduje się grób Św. Faustyny, Jan Paweł II zainicjował powstanie Sankturaium Bożego Miłosierdzia, a w 2007 roku rozpoczęło działalność Centrum im. Jana Pawła II.

W dniach 26-31.07.2016 w Krakowie odbyły się Światowe Dni Młodzieży. 

Sport i rekreacja

Kraków, z największą halą sportową w Polsce Tauron Arena (18.000 miejsc) jest ogranizatorem wielu międzynarodowych imprez sportowych m.in. Mistrzostw Świata w Siatkówce 2014 oraz Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej 2016. 

Park Jordana i Błonia, znajdujące się zaledwie 1 km od naszego aparthotelu, to popularne miejsce, gdzie codziennie setki Krakowian uprawiają jogging, nordic-walking, jeżdżą na rolkach, rowerach, deskorolkach czy grają w koszykówkę. 

Nauka i biznes

Ponad 120.000 studentów, Narodowe Centrum Nauki, Krakowski Park Technologiczny i uczelnie z założonym w 1364 roku Uniwersytetem Jagiellońskim tworzą największe w Polsce centrum życia akademiskiego. 

Kraków to prawdziwe zagłębie usług outsourcingowych. To tutaj mają swoje polskie siedziby m.in. takie firmy jak: Lufthansa, Shell, Google, Motorolla, Nokia-Semiens Networks. Otwarte w 2014 roku Centrum Kongresowe ICE jest organizatorem ważnych wydarzeń biznesowych, politycznych i kulturalnych.

Odkryj Małopolskę

Będąc w Krakowie masz świetną możliwość, aby odwiedzić ważne i interesujące miajsca w Małopolsce. Dzięki wielu połączeniom kolejowym i autobusowym szybko dostaniesz się do: Kopalni Soli w Wieliczne (15 km), Ojcowskiego Parku Narodowego (19 km), Obozu Auschwitz-Birkenau (68 km) czy zimowej stolicy Polski - Zakopanego (109 km).

 

Współpracujemy z najlepszymi krakowskimi firmami, które gwarantują najwyższą jakość i komfort usług: Destination Kraków, Discover Cracow i SeeKrakow.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.

ul. Juliusza Lea 16A
30-048 Kraków, PL

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij